Vieta susitikti su smalsumu, svajonėmis ir savimi

vaikų vasaros stovykla


Registruotis

APIE STOVYKLĄ

„Svajonių planetos“ ašis – vaikai, kurie atranda naujus pasaulius, naujas žemes, naujus draugus, smalsauja ir kuria stebuklus iš visai paprastų dalykų. Čia veržlūs, šiuolaikiški, mėgstantys atostogas ir atradimus vaikai susitinka didžiausiam savo vasaros nuotykiui.

Kiekviena diena – užpildyta unikaliomis veiklomis, per kurias vaikai pasijunta šiuolaikiniais atradėjais ir miestiečiais mylinčiais gamtą. Profesionalių ir atsidavusių vadovų dėka stovykloje jungiamas meninis ugdymas, sveikas gyvenimo būdas bei savęs pažinimas, visa tai tampa visuminio ugdymo priemone. Aktyvaus poilsio, meninėmis, sveikatingumo bei savęs atradimo temomis paremtos veiklos suteikia galimybę vaikams visapusiškai tyrinėti, aktyviai veikti, numatyti, ieškoti ir atrasti, spręsti iššūkius. Stovyklos programa padeda vaikui pažinti ir išreikšti save, lavina kūrybines galias, padeda ugdytis ir atsiskleisti gabumams, turtina emocinę patirtį, žinias, turi lemiamos įtakos intelekto raidai bei harmonijai su gamta.

Stovykla vyksta naujai rekonstruotame, daugiau nei 500 metų istoriją menančiame Ilzenbergo dvare. Vaikai vaikštinėja tais pačiais koridoriais, kuriais kadaise vaikščiojo dvaro gyventojai, įsikuria ir gyvena autentiškuose kambariuose, ilsėsis šimtamečiame parke, klausosi legendų, kuriomis apipinti visi dvaro kampeliai. Saugiai jaučiasi specialiai stovyklos reikmėms pritaikytoje aplinkoje.

Šalia dvaro įsikūręs ekologiškas ūkis, kuriame vaikai leidžia laiką po programos veiklų, iš arti supažindinami su auginamais gyvūnais, ragauja šiltnamiuose ir lysvėse augančias daržoves. Ši patirtis padeda kelti klausimus ir ieškoti atsakymų į tai, kokia ekologiško gyvenimo būdo nauda žmogaus sveikatai, kodėl svarbu meilė sau ir aplinkai, augalams, gyvūnams.

Laukiami 7-16 m. svajokliai vaikai!

I pamaina / Pradžia 2020.06.28 /  ATIDARYTA
II pamaina / Pradžia 2020.07.05 /  ATIDARYTA
III pamaina / Pradžia 2020.07.12 /  ATIDARYTA
IV pamaina / Pradžia 2020.07.19 /  ATIDARYTA
V pamaina / Pradžia 2020.07.26 /  ATIDARYTA

Atsižvelgiant į vaikų gyvenamąją vietą, yra organizuojamas transportas nuvykimui į stovyklą ir grįžimui namo.

MUMS SVARBU

Mums svarbu pasitelkti meną ugdant harmoningą asmenybę ir stiprinant dvasinę sveikatą. Sujungsime muziką, dailę, šokį, teatrą, fotografiją, videomeną, keramiką ir scenografiją, siekdami savo svajonių. Leisime vaikams išbandyti naujas meno rūšis, atrasti naujus talentus ir skleisti savo svajones.

KŪRYBIŠKUMAS

Tikime nenutrūkstama bendryste su gamta, meile sau ir aplinkai. Pasikviesime vaikus į lauką kartu stebėti, kaip natūraliomis sąlygomis auginami vaisiai ir daržovės, naminiai paukščiai bei gyvuliai. Kartu atrasime sveiko maisto gaminimo principus bei jo naudą sveikatai. Diskutuosime ekologiško gyvenimo būdo temomis, atrasime norą ne tik imti iš gamtos, bet ir ją tausoti bei gerbti.

EKOLOGIJA IR SVEIKAS GYVENIMO BŪDAS

Sujungsime du svarbius polius – žinojimą, iš kur kilome, kur veda mūsų tautos šaknys ir ką byloja šalies istorija, bei svajonę apie sąmoningą ir mokantį priimti sprendimus, drąsų, pažįstantį save ir savo kraštą jauną žmogų. Vaikus supažindinsime su Ilzenbergo dvaro legendomis, kuriomis apipintas kiekvienas dvaro kampelis, ir suteiksime joms šiuolaikišką kūną kurdami inscenizuotus pasirodymus, dailės ir fotografijos parodas, tyrinėdami tradicijas ir istorinį paveldą ekskursijų metu.

SAVĘS ATRADIMAI

SVAJONIŲ STOVYKLOJE

Kasdienėje stovyklos veikloje vaikai turės galimybę prisiliesti prie įvairių kūrybinių veiklų. Naudodami skirtingas technikas, stovyklautojai, jau nenaudojamus daiktus ir/ar rūbus perdirs ir pagamins naujus, reikalingus daiktus - dovanojamus mažiau turintiems. Talentingi būrių vadovai veda dirbtuves, skatina vaikus saviraiškai. Visi kartu svajoja, ieško ir atranda.

KŪRYBINGOS ASMENYBĖS

Kiekvieną rytą vaikai pradės su ryto mankšta, o likusi diena prisipildys nuostabiu laiku gamtoje, aktyviais sporto žaidimais. Kartu su stovyklos virtuvės šefu dalyvaus vietoje užauginto maisto kulinarijos dvikovose. Čia vaikai patys gamina sveiką maistą bei susipažįsta su visaverte ir sveika mityba. Puoselėjame vaikų sveikatą, rūpinamės jų fiziniu aktyvumu, ugdome suvokimą, kad sportas ir teisinga mityba yra žmogaus viso gyvenimo palydovas.

ŽALIOS PLANETOS GYVENTOJAI

Vaikai prisilies prie gamtos išteklių, iš arti stebės augalus ir gyvūnus, galės prisidėti prie ekologiško ūkio puoselėjimo. Taip jie susipažins su sveikos mitybos pagrindais iš praktinės pusės, domėsis gamtos tarša ir saikingo vartojimo nauda. Stovykloje sustiprės vaikų meilė gamtai, sveikam gyvenimo būdui, užgims noras gyventi kartu su aplinka visiškoje harmonijoje.

ATOSTOGAUJANTYS BE MIESTO

Vaikai susipažįsta su paslaptingomis istorijomis, besislepiančiomis dvaro bibliotekoje, atranda jas, dalyvaudami specialiai parengtuose aktyviuose edukaciniuose, sporto žaidimuose. Įdomiausios dienos istorijos inscenizuojamos vakaro renginių metu, piešiant ir kuriant videomeną. Galiausiai - kūrybinių maisto gaminimo dirbtuvių metu, susipažįstant su duonos kepimo, sūrio gaminimo procesais.

ISTORIJŲ DIRBTUVIŲ DALYVIAI

Vaikai turės galimybę vaikštinėti po Rokiškio kraštą: žygio į save metu keliauti į Latviją, prieš kurį duodami tylos, draugystės, atradimų įžadai; lankyti žirgyną, 1844 metais dvaro statytą bažnyčią, mokyklą, Ilzės kaimo kapines, piliakalnius. Istorijas apie šias vietas pasakoja šarmingoji ilgametė vietos gyventoja - ponia Valentina. Senolė užburia vaikus pasakojimais apie savanoriavimo kilnumą, gyvenimą ne dėl savęs, o dėl kitų žmonių prasmę.

IŠŠŪKIŲ ŽYGEIVIAI Į LATVIJĄ

Kiekvieną dieną vaikų mintys ir širdys bus pripildomos naujų įspūdžių bei atradimų, kurie užgims dirbant kartu su kitais vaikais komandoje. Taip bus vystomos asmeninės raiškos galimybės, o kiekviena jauna asmenybė galės atrasti savo vietą komandoje ir pasijusti išskirtinė ir svarbi jos dalis. Vadovaujantis demokratinio ugdymo metodais, pildomi savęs pažinimo dienoraščiai, dalyvaujama tarpusavio pažinimo komandiniuose sporto ir kūrybiniuose žaidimuose.

DRAUGIŠKOS KOMANDOS NARIAI

SVAJONIŲ KOMANDA

Eglė Meldaikė
Stovyklos vadovė - svajotoja

Kūrybiškumas, ekologija ir savęs pažinimas padeda ugdyti jaunas atviras asmenybes, vystyti vaikų saviraišką ir kūrybiškumą. Svajoju užauginti tvirtas vertybes turinčias kartas. Svajones auginau 2003-2015 m. dirbdama įvairiose vaikų stovyklose („Pasaka“, „Ignalina“), kitose neformalaus ugdymo veiklose.

Ksenija Čunichina
Stovyklos vadovė - svajotoja

Esu iš tų vadovų, kurie patys kilo iš stovyklautojų, visą vaikystę gyvenau nuo vienos stovyklos iki kitos! Kurti, būti, mokyti ir mokytis, dalintis meile, patirti gyvenimą čia ir dabar - štai ką duoda man ši patirtis. Čia kiekvienas galime bent trumpam tapti tuo, kuo svajojame!

Ugnė Jakubauskaitė
Švietimo konsultantė - rimta svajotoja

Svajoju auginti atsakingas atviras kartas! Esu švietimo specialistė, neformalaus ugdymo ir demokratinių procesų veikimo mokyklose entuziastė, daugelio nacionalinių projektų įgyvendintoja ir iniciatorė. Rimtų svajonių siekiau ir dirbdama katalikiškose bei bendrojo profilio stovyklose​.​

Daiva Živatkauskienė
Pamainos vadovė - svajotoja

Dirbu su vaikais 27 metus ir visada džiaugiuosi, kad turiu galimybę augti ir keistis kartu su jais ir laikmečiu. Labai džiaugiuosi galėdama padėti vaikams ugdyti kūrybiškumą, savarankiškumą, gebėjimą išlikti savimi, priimti kitoniškumą, priimti ir pasiūlyti pagalbą, tausojant save tausoti supančią gamtą. Tikiu, kad pasaulio įvairiapusis grožis priklauso nuo mūsų vertybių!

Tautvydas Vaidelauskas
Pamainos vadovas - svajotojas

Manau, jog kiekvienas vaikas yra pati unikali asmenybė, padėsiu tam atsiskleisti ir įkvėpti atradimams. Bendrausime, fantazuosime, dūksime, žaisime žaidimus, aktyviai praleisime laiką lauke ir smalsumo vedami pažinsime mus supantį pasaulį. Visada svajojau turėti būrį draugų, ką ir randu kaskart stovyklaudamas!

Joris Zaliauskas
Pamainos vadovas - svajotojas

Manau, kad vaikų gebėjimas pasinerti į fantazijų pasaulį yra neįkainojamas reiškinys, kuris gali atvesti prie nuostabių atradimų. Todėl gamtos prieglobstyje pasitelkdamas žaidimus, komandinį darbą, vaikų begalinę energiją, svajones bei juoką, kviesiu juos kurti, nebijoti suklysti ir būti drąsiais.

Justas Žilinskas
Pamainos vadovas - svajotojas

Žaismingumas - turbūt geriausia savybė, kurią galima turėti. O prijungus dar kūrybą ir žmonių ratą, įvyksta daug gražių akimirkų, kurios išlieka ilgam. Vaikai visa tai turi savyje ir spinduliuoja nepaprasta energija, todėl tai mane labai žavi ir skatina jungtis kartu žaisti, kurti, dalintis, mėgautis.

Arnoldas Klevinskas
Pamainos vadovas - svajotojas

Visada ieškau naujų ir netradicinių būdų sudominti: eksperimentuojant, improvizuojant, žaidžiant su spalvomis. Tikiu, jog kelias į vaiko širdį visuomet atviras, tereikia tapti jo draugu. Būtent taip ir visada svajojau eiti magiškų atradimų ir pažinimo keliais drauge su vaikais: per žaidimus, norą pažinti, pokštauti, bendrauti bei svarbiausia - juoktis!

Vylius Blauzdavičius
„Ūkio šefas“ - svajotojas

Savo namuose, kartu su vaikais puoselėju meilę maisto gamybai nuo mažų dienų, nes vaikai - didžiausias turtas, mūsų ateitis. Gamindamas su jais drąsiai eksperimentuoju, pamirštu tradicinį mąstymą ir kartu pasileidžiu į atradimus. Visada svajojau sukurti vaikams nepamirštamas atostogas ir nuoširdžiai tikiu, kad meilė maisto gamybai daro mus geresniais žmonėmis.

Vadimas Šuško
Stovyklos įkūrėjas - didis svajotojas

Svajoju ir svajonės pildosi! Mes kuriam geriausias sąlygas kiekvieno vaiko saviraiškai ir savęs pažinimui, užtikrinam saugią ir draugišką aplinką vaiko vystymuisi. Svarbiausia, kad visi nebijom svajoti, svajodami atrasti, išgirsti ir augti kartu su svajokliais vaikais. Auginau svajones ilgus metus stovyklaudamas, galiausiai 2003-2017 m. vadovaudamas stovyklai „Ignalina“.

STOVYKLOS VIETA - ILZENBERGO DVARAS

Stovykla vyksta naujai rekonstruotame, daugiau nei 500 metų istoriją menančiame Ilzenbergo dvare. Vaikai vaikštinėja tais pačiais koridoriais, kuriais kadaise vaikščiojo dvaro gyventojai, įsikuria ir gyvena autentiškuose kambariuose, ilsėsis šimtamečiame parke, klausosi legendų, kuriomis apipinti visi dvaro kampeliai. Saugiai jaučiasi specialiai stovyklos reikmėms pritaikytoje aplinkoje.

Šalia dvaro įsikūręs ekologiškas ūkis, kuriame vaikai leidžia laiką po programos veiklų, iš arti supažindinami su auginamais gyvūnais, ragauja šiltnamiuose ir lysvėse augančias daržoves. Ši patirtis padeda kelti klausimus ir ieškoti atsakymų į tai, kokia ekologiško gyvenimo būdo nauda žmogaus sveikatai, kodėl svarbu meilė sau ir aplinkai, augalams, gyvūnams.

Plačiau      www.ilzenbergas.lt


KONTAKTAI

Stovykla “Svajonių planeta. Ilzenbergas”
Ilzenbergo k. 4, Juodupės seniūnija,
LT-42440 Rokiškio rajonas

GPS koordinatės: 56.1595953, 25.5245220
Tel.: +370 601 36420, +370 673 44854
El. paštas: info@svajoniuplaneta.lt

#SvajoniuPlaneta

REGISTRACIJA


/