fbpx

Vieta susitikti su smalsumu, svajonėmis ir savimi

vaikų ir jaunimo stovykla


Registruotis

APIE STOVYKLĄ

Kas yra „Svajonių planeta“? Esame tikri, kad Ilzenbergo dvaras ir visas jo ūkis turi teisę taip vadintis!

„Svajonių planetos“ gyventojai – nuo 7 iki 16 metų vaikai. Veržlūs, protingi, kūrybingi, mėgstantys atradimus, nebijantys tikrų iššūkių ir linksmų nuotykių!

Kaip didžiausią dovaną „Svajonių planetos“ gyventojai priima galimybę gyventi naujai rekonstruotame, daugiau nei 500 metų istoriją menančiame Ilzenbergo dvare. Vaikai gyvena autentiškuose, patogiai įrengtuose kambariuose, visa laiką leidžia saugioje poilsiui ir veikloms pritaikytose erdvėse. „Svajonių planetos“ gyventojams atviras ir ekologiškas Ilzenbergo ūkis. Taip suteikiama vaikams galimybė tiek tyrinėti gamtą, didžiulį ūkį su jo gėrybėmis, tiek ir išsiaiškinti daug dalykų, tokių kaip: iš ko ir kaip atsiranda duona, kaip noksta uogos ir daržovės, iš kur gauname kiaušinius ir t.t.

Įgyti naujų žinių ir atrasti naujas žemes, naujus draugus ir stebuklus vaikams padeda profesionalūs ir patyrę vadovai – žmonės, kurie teikia pirmenybę darbui su vaikais ir turi aiškius edukacinius tikslus.

„Svajonių planetos“ programa – kasdieniai vaikų atradimai – apjungia meninį ugdymą, sveikos mitybos ir atsakingo gyvenimo būdo ugdymą, aktyvias veiklas, bei savęs pažinimą.

Pradėkime nuo mūsų vaikų ir kurkime „Svajonių planetą“ kartu!

         I PAMAINA     GAMTOS SKONIAI 06.28 – 07.03      UŽPILDYTA
         II PAMAINA     SVAJONIŲ LIETUVA 07.05 – 07.10      UŽPILDYTA
         III PAMAINA     MANO LOBIŲ SKRYNIA 07.12 – 07.17      UŽPILDYTA
         IV PAMAINA     TAUTŲ ŽAIDYNĖS su Katerina Voropaj 07.19 – 07.24      UŽPILDYTA
         V PAMAINA     GAMTOS SKONIAI 07.26 – 07.31      UŽPILDYTA
         VI PAMAINA     MANO LOBIŲ SKRYNIA papildoma pamaina 08.02 – 08.07      UŽPILDYTA

Atsižvelginat į vaikų gyvenamąją vietą, yra organizuojamas transportas grįžimui namo.

KARTU UGDOME

Vaikštinėsime su vaikais po Rokiškio kraštą! Tai ne tik malonaus fizinio krūvio atradimas, bet ir iššūkis duodant tylos, draugystės, atradimų įžadus. Kelionės į save metu pakeliui į Latviją lankysime žirgyną, 1844 metais dvaro statytą bažnyčią, mokyklą, Ilzės kaimo kapinaites, piliakalnius. Istorijas apie šias vietas pasakoja šarmingoji ilgametė vietos gyventoja - ponia Valentina. Senolė užburia vaikus pasakojimais apie savanoriavimo kilnumą, gyvenimą ne dėl savęs, o dėl kitų žmonių prasmę.

ĮSITRAUKIANČIUS ŽYGIŲ DALYVIUS

Kiekvieną dieną vaikų mintis ir širdis siakiame pripildyti naujų įspūdžių bei atradimų, kurie užgims dirbant kartu su kitais vaikais komandoje. Taip bus vystomos asmeninės raiškos galimybės, o kiekviena jauna asmenybė galės atrasti savo vietą komandoje ir pasijusti išskirtinė ir svarbi jos dalis. Vadovaujantis demokratinio ugdymo metodais, pildomi savęs pažinimo dienoraščiai, dalyvaujama tarpusavio pažinimo komandiniuose sporto ir kūrybiniuose žaidimuose.

DRAUGIŠKOS KOMANDOS NARIUS

Vaikai prisiliečiantys prie gamtos išteklių, iš arti stebintys augalus ir gyvūnus, galintys prisidėti prie ekologiško ūkio puoselėjimo. Mums rūpi, kad jie susipažintų su sveikos mitybos pagrindais iš praktinės pusės, domėtųsi gamtos taršos žala ir saikingo vartojimo nauda. Kartu stiprinsime vaikų meilę gamtai, sveikam gyvenimo būdui, užgims noras gyventi santaikoj su aplinka.

ATOSTOGAUTOJUS BE MIESTO

Mums svarbu pasitelkti meną ugdant harmoningą asmenybę ir stiprinant dvasinę sveikatą. Sujungsime muziką, dailę, šokį, teatrą, fotografiją, videomeną, keramiką ir scenografiją, siekdami savo svajonių. Leisime vaikams išbandyti naujas meno rūšis, atrasti naujus talentus ir skleisti savo svajones.

KŪRYBIŠKAS ASMENYBES

Tikime nenutrūkstama bendryste su gamta, meile sau ir aplinkai. Pasikviesime vaikus į lauką kartu stebėti, kaip natūraliomis sąlygomis auginami vaisiai ir daržovės, naminiai paukščiai bei gyvuliai. Kartu atrasime sveiko maisto gaminimo principus bei jo naudą sveikatai. Diskutuosime ekologiško gyvenimo būdo temomis, atrasime norą ne tik imti iš gamtos, bet ir ją tausoti bei gerbti.

VERTINANČIUS EKOLOGIJĄ IR SVEIKĄ GYVENSENĄ

Sujungsime du svarbius polius – žinojimą, iš kur kilome, kur veda mūsų tautos šaknys ir ką byloja šalies istorija, bei svajonę apie sąmoningą ir mokantį priimti sprendimus, drąsų, pažįstantį save ir savo kraštą jauną žmogų. Vaikus supažindinsime su Ilzenbergo dvaro legendomis, kuriomis apipintas kiekvienas dvaro kampelis, ir suteiksime joms šiuolaikišką kūną kurdami inscenizuotus pasirodymus, dailės ir fotografijos parodas, tyrinėdami tradicijas ir istorinį paveldą ekskursijų metu.

GEBANČIUS ATRASTI SAVE

PLAČIAU APIE PAMAINAS / VEIKLAS

Dabar aš suprantu kokio ji skonio! O dar prieš tai net paragaut jos nemokėjau. Gaivi, trapi, saldi, šiek tiek sūroka, gaminti maistą, kiekvieną vaiką čią išmoko. O tuo pačiu mylėti gamtą, ją saugot ir globoti, nes ji - vieninteliai namai kuriuos turiu tausoti.

— GAMTOS SKONIAI — 06.28-07.03 / 07.26-31

Kai galiu basom braidyt po tavo žolę, kai galiu nakties tyloj pabūti tyliai dėl tavęs, kai nepagalvoju apie savo laisvę šokdamas nuo liepto ant vandens - tu man primeni apie save. Savo šimtamečiais medžiais, saulės spinduliais pro jų šakas ant mano veido, žmonėmis, kurių akyse pamatau save, kaip gerai, kad aš turiu tave, Svajonių, Lietuva!

— SVAJONIŲ LIETUVA — 07.05-10

Galvojau reikia būt piratu ar kokiu didvyriu drąsiu, įveikti kokį kalną statų, perplaukti jūrą laivu įmantriu. O pasirodo lobių skrynią, aš nuo gimimo su savim turiu. Galiu kitiems pranešti garsiai žinią, ką aš joje pats nežinodamas slepiu.

– MANO LOBIŲ SKRYNIA – 07.12-17 / 08.02-07

Nenusimink jei nebuvai išvykęs niekur, pasirinkai teisingą vietą! Pasiekt padėsim tolimiausią šalį, prireiks fantazijos lašelio. Būk pasiruošęs nuotykiams tikriems, kūrybos ir sveikatos čia prireiks visiems. Per meną, šokį ir teatrą, galėsim aplankyt net Petrą!

— TAUTŲ ŽAIDYNĖS — 07.19-24

Kiekvieną rytą vaikai pradės su ryto mankšta, o likusi diena prisipildys nuostabiu laiku gamtoje, aktyviais sporto žaidimais. Kartu su stovyklos virtuvės šefu dalyvaus vietoje užauginto maisto kulinarijos dvikovose. Čia vaikai patys gamina sveiką maistą bei susipažįsta su visaverte ir sveika mityba. Puoselėjame vaikų sveikatą, rūpinamės jų fiziniu aktyvumu, ugdome suvokimą, kad sportas ir teisinga mityba yra žmogaus viso gyvenimo palydovas.

GYVENAME ŽALIOJE PLANETOJE

Vaikai susipažįsta su paslaptingomis istorijomis, besislepiančiomis dvaro bibliotekoje, atranda jas, dalyvaudami specialiai parengtuose aktyviuose edukaciniuose, sporto žaidimuose. Įdomiausios dienos istorijos inscenizuojamos vakaro renginių metu, piešiant ir kuriant videomeną. Galiausiai - kūrybinių maisto gaminimo dirbtuvių metu, susipažįstant su duonos kepimo, sūrio gaminimo procesais.

DOMIMĖS SAVO ISTORIJA

SVAJONIŲ KOMANDA

Ksenija Čunichina
Stovyklos vadovė - svajotoja

Esu iš tų vadovų, kurie patys kilo iš stovyklautojų, visą vaikystę gyvenau nuo vienos stovyklos iki kitos! Dirbu mokslinį ir praktinį psichologo darbą, bet kiekvieną vasarą nuo 2001 m. įgyvendinu svarbiausią savo svajonę - dirbti stovyklose dėl vaikų ateities. Čia kiekvienas galime bent trumpam tapti tuo, kuo svajojame!

Eglė Meldaikė
Stovyklos vadovė - svajotoja

Kūrybiškumas, ekologija ir savęs pažinimas padeda ugdyti jaunas atviras asmenybes, vystyti vaikų saviraišką ir kūrybiškumą. Svajoju užauginti tvirtas vertybes turinčias kartas. Svajones auginau 2003-2015 m. dirbdama įvairiose vaikų stovyklose („Pasaka“, „Ignalina“), kitose neformalaus ugdymo veiklose.

Ugnė Jakubauskaitė
Švietimo konsultantė - rimta svajotoja

Svajoju auginti atsakingas atviras kartas! Esu švietimo specialistė, neformalaus ugdymo ir demokratinių procesų veikimo mokyklose entuziastė, daugelio nacionalinių projektų įgyvendintoja ir iniciatorė. Rimtų svajonių siekiau ir dirbdama katalikiškose bei bendrojo profilio stovyklose​.​

Vadimas Šuško
Stovyklos įkūrėjas - didis svajotojas

Svajoju ir svajonės pildosi! Mes kuriam geriausias sąlygas kiekvieno vaiko saviraiškai ir savęs pažinimui, užtikrinam saugią ir draugišką aplinką vaiko vystymuisi. Svarbiausia, kad visi nebijom svajoti, svajodami atrasti, išgirsti ir augti kartu su svajokliais vaikais. Auginau svajones ilgus metus stovyklaudamas, galiausiai 2003-2017 m. vadovaudamas stovyklai „Ignalina“.

Tautvydas Vaidelauskas
Pamainos vadovas - svajotojas

Manau, jog kiekvienas vaikas yra pati unikali asmenybė, padėsiu tam atsiskleisti ir įkvėpti atradimams. Bendrausime, fantazuosime, dūksime, žaisime žaidimus, aktyviai praleisime laiką lauke ir smalsumo vedami pažinsime mus supantį pasaulį. Visada svajojau turėti būrį draugų, ką ir randu kaskart stovyklaudamas!

Joris Zaliauskas
Pamainos vadovas - svajotojas

Manau, kad vaikų gebėjimas pasinerti į fantazijų pasaulį yra neįkainojamas reiškinys, kuris gali atvesti prie nuostabių atradimų. Todėl gamtos prieglobstyje pasitelkdamas žaidimus, komandinį darbą, vaikų begalinę energiją, svajones bei juoką, kviesiu juos kurti, nebijoti suklysti ir būti drąsiais.

Daiva Živatkauskienė
Pamainos vadovė - svajotoja

Dirbu su vaikais 27 metus ir visada džiaugiuosi, kad turiu galimybę augti ir keistis kartu su jais ir laikmečiu. Labai džiaugiuosi galėdama padėti vaikams ugdyti kūrybiškumą, savarankiškumą, gebėjimą išlikti savimi, priimti kitoniškumą, priimti ir pasiūlyti pagalbą, tausojant save tausoti supančią gamtą. Tikiu, kad pasaulio įvairiapusis grožis priklauso nuo mūsų vertybių!

Rasa Polučanskė
Pamainos vadovė - svajotoja

Beveik visos mano vasaros bėgo tarp Ignalinos pušų, stovyklaujant su žmogučiais. Stovyklavau jau septynias vasaras ir nežadu mesti! Pušų ošimas ir ežero vanduo išplauna visas negandas, o vaikų spindinčios akys ir apsikabinimai – suteikia jausmą, kad esame vieni kitiems reikalingi. Mėgaukimės bendryste vasarą, smalsaukime ir žinoma - klyskime.

Donatas Kubilius
Pamainos vadovas - svajotojas

Ilgametis vaikų draugas. Dirbdamas tiek mokykloje, tiek vasaros stovyklose surandu būdų kaip susidraugauti su kiekvienu vaiku. Esu linksmas, motyvuotas ir motyvuojantis! Kartu mes ne tik svajosime palydėdami saulę vakarais ir pasitikdami ją rytais, bet ir aktyviai leisime laisvalaikį: žvejosime, žaisime futbolą, maudysimės ir kvailiosime! Labai nekantrauju su jumis susitikti šioje svajonių stovykloje!

Živilė Gadliauskaitė
Pamainos vadovė - svajotoja

Vaikai man yra neišsemiamas kūrybiškumo, meilės ir įkvėpimo šaltinis. Patirtis su vaikais mane išmokė, kad kiekvienas mažasis yra tarsi neišgveldentas perlas, kuriam reikia padėti augti ir skleistis. Apsupti gamtos ir geros kompanijos galėsime atrasti kiekvieno vaiko paslėptus talentus, galbūt meilę muzikai ar teatrui ir viso to ieškosime pasitelkę žaidimus ir aktyvią veiklą.

Katerina Voropaj
Pamainos svečias - svajotoja

Muzika, judesys, kūrybiškumas ir išraiška - tai kas padeda atsiskleisti ir pažinti save iš naujo bei atrasti naujų gyvenime spalvų. Be galo mėgstu svajoti ir labai tikiu, kad svajonės pildosi. Taigi, svajokime kartu, smagiais muzikos ritmais išlaisvindami savo emocijas bei atskleisdami naujus gebėjimus!

Simona Umbrasaitė
Stovyklos koordinatorė - svajotoja

Daug vasarų praleidau būdama vaikų auklėtoja, todėl puikiai suprantu ką reiškia tėvų rūpestis bei vaikų džiaugsmai stovykloje. Man nieko nėra neįmanomo. Pasitarkim ir sutarkim! Visus popierinius reikalus įveiksim kartu. Mamos ir Tėčiai, Jūs ramiai atostogaukite, kol Jusu vaikai pildys svajones! Nes jiems grįžus, teks išklausyti daug ilgų ir įdomių istorijų.

STOVYKLOS VIETA - ILZENBERGO DVARAS

Stovykla vyksta naujai rekonstruotame, daugiau nei 500 metų istoriją menančiame Ilzenbergo dvare. Vaikai vaikštinėja tais pačiais koridoriais, kuriais kadaise vaikščiojo dvaro gyventojai, įsikuria ir gyvena autentiškuose kambariuose, ilsėsis šimtamečiame parke, klausosi legendų, kuriomis apipinti visi dvaro kampeliai. Saugiai jaučiasi specialiai stovyklos reikmėms pritaikytoje aplinkoje.

Šalia dvaro įsikūręs ekologiškas ūkis, kuriame vaikai leidžia laiką po programos veiklų, iš arti supažindinami su auginamais gyvūnais, ragauja šiltnamiuose ir lysvėse augančias daržoves. Ši patirtis padeda kelti klausimus ir ieškoti atsakymų į tai, kokia ekologiško gyvenimo būdo nauda žmogaus sveikatai, kodėl svarbu meilė sau ir aplinkai, augalams, gyvūnams.

Plačiau      www.ilzenbergas.lt


KONTAKTAI

Stovykla “Svajonių planeta. Ilzenbergas”
Ilzenbergo k. 4, Juodupės seniūnija,
Rokiškio rajonas 42440

Tel.: +370 601 36420, +370 673 44854
El. paštas: info@svajoniuplaneta.lt

#SvajoniuPlaneta

REGISTRACIJA


/