Vieta susitikti su smalsumu, svajonėmis ir savimi

Vaikų vasaros stovykla


Registruotis

APIE STOVYKLĄ

„Svajonių planetos“ ašis – vaikai, kurie atranda naujus pasaulius, naujas žemes, smalsauja ir kuria stebuklus iš visai paprastų dalykų. Čia veržlūs, šiuolaikiški, mėgstantys atostogas ir atradimus vaikai susitinka didžiausiam savo vasaros nuotykiui.

Stovykla vyks naujai rekonstruotame ir prabanga alsuojančiame Ilzenbergo dvare. Vaikai vaikščios tais pačiais koridoriais, kuriais kadaise vaikščiojo dvaro gyventojai, įsikurs ir gyvens autentiškuose kambariuose, ilsėsis šimtamečiame parke, klausysis legendų, kuriomis apipinti visi dvaro kampeliai. Daugiau nei 500 metų istoriją menančiam Ilzenbergo dvarui ir ūkiui 2017 metais suteiktas autentiškumo sertifikatas – jį gavo naujai atkurti ir puikiai senovės laikotarpių dvasią išlaikę objektai.

Šalia dvaro įsikūręs ekologiškas ūkis, kuriame vaikai galės leisti laiką po programos veiklų, iš arti susipažinti su gyvūnais – paglostyti avį, pamaitinti karvę, stebėti šiltnamiuose ir lysvėse augančias daržoves. Ši patirtis padės kelti klausimus, kokia ekologiško gyvenimo būdo nauda žmogaus sveikatai, kodėl svarbu meilė sau ir aplinkai, augalams, gyvūnams.

Kiekviena diena bus užpildyta unikaliomis veiklomis, per kurias vaikai galės pasijusti šiuolaikiniais atradėjais ir tyrinėtojais. Stovykloje jungiamas meninis ugdymas, sveikas gyvenimo būdas bei Lietuvos istorinis paveldas tampa visuminio ugdymo priemone. Meninės, sveikatingumo bei istorijos temomis paremtos veiklos suteikia galimybę vaikams visapusiškai tyrinėti meno pasaulį, ekologiją ir istoriją, patiems aktyviai veikti, numatyti, ieškoti ir atrasti, spręsti problemas. Stovyklos programa padeda vaikui pažinti ir išreikšti save, lavina kūrybines galias, padeda ugdytis ir atsiskleisti gabumams, turtina emocinę patirtį, žinias, turi lemiamos įtakos intelekto raidai.

Pamainų rezervacija atidaroma nuo 2019.02.01:

I svajotojų pamaina (birželio 30– liepos 6 d.)

II svajotojų pamaina (liepos 7–12 d.)

III svajotojų pamaina (liepos 14–19 d.)

Kaina €329 (Trukmė: 6 dienos)

Vaikai bus suskirstomi į tris grupes pagal amžių:

7-10 metų mokiniai

11-13 metų mokiniai

14-17 metų mokiniai

Atsižvelgiant į vaikų gyvenamąją vietą, keliuose miestuose vaikams yra organizuojamas transportas nuvykimui į stovyklą ir grįžimui namo. Papildomas mokestis už vieno vaiko kelionę – 10 Eur į vieną pusę.

MUMS SVARBU:

Mums svarbu pasitelkti meną ugdant harmoningą asmenybę ir stiprinant dvasinę sveikatą. Sujungsime muziką, dailę, šokį, teatrą, fotografiją, videomeną, keramiką ir scenografiją, siekdami savo svajonių. Leisime vaikams išbandyti naujas meno rūšis, atrasti naujus talentus ir skleisti savo svajones.

MENAS

Tikime nenutrūkstama bendryste su gamta, meile sau ir aplinkai. Pasikviesime vaikus į lauką kartu stebėti, kaip natūraliomis sąlygomis auginami vaisiai ir daržovės, naminiai paukščiai bei gyvuliai. Kartu atrasime sveiko maisto gaminimo principus bei jo naudą sveikatai. Diskutuosime ekologiško gyvenimo būdo temomis, atrasime norą ne tik imti iš gamtos, bet ir ją tausoti bei gerbti.

EKOLOGIJA IR SVEIKAS GYVENIMO BŪDAS

Sujungsime du svarbius polius – žinojimą, iš kur kilome, kur veda mūsų tautos šaknys ir ką byloja šalies istorija, bei svajonę apie sąmoningą ir mokantį priimti sprendimus, drąsų, pažįstantį save ir savo kraštą jauną žmogų. Vaikus supažindinsime su Ilzenbergo dvaro legendomis, kuriomis apipintas kiekvienas dvaro kampelis, ir suteiksime joms šiuolaikišką kūną kurdami inscenizuotus pasirodymus, dailės ir fotografijos parodas, tyrinėdami tradicijas ir istorinį paveldą ekskursijų metu.

ISTORIJA IR ATEITIS

VEIKLOS „SVAJONIŲ PLANETOJE“

Kasdienėje stovyklos veikloje vaikai turės galimybę prisiliesti prie įvairių meno rūšių. Talentingi menininkai-būrių vadovai ves dirbtuves ir padės vaikams ruoštis vakaro renginiui – tam laikui, kuomet atsiskleis įvairiausi meniniai gebėjimai.

MENAS ASMENYBĖS UGDYMUI

Kiekvieną rytą vaikai pradės su ryto mankšta, o likusi diena prisipildys meditacijų gamtoje, aktyvaus sporto žaidimų. Per juos ir įvairiausius renginius puoselėsime vaikų sveikatą, rūpinsimės jų fiziniu aktyvumu, ugdysime suvokimą, kad sportas yra viso žmogaus gyvenimo palydovas.

SVEIKAME KŪNE – SVEIKA SIELA

Vaikai prisilies prie gamtos išteklių, iš arti stebės augalus ir gyvūnus, galės prisidėti prie ekologiško ūkio puoselėjimo. Taip jie susipažins su sveikos mitybos pagrindais iš praktinės pusės, domėsis gamtos tarša ir besaikio vartojimo daroma žala. Stovykloje sustiprės vaikų meilė gamtai, sveikam gyvenimo būdui, užgims noras gyventi kartu su aplinka visiškoje harmonijoje.

GAMTOS ATRADIMAI

Rokiškio krašto sakmių ir padavimų vedini vaikai keliaus žmonių sukurtomis legendomis po paslaptingą dvaro istoriją, įdomiausius jos faktus inscenizuodami renginių metu, piešdami ir kurdami videomeną, vesdami atviras diskusijas kartu su vietos gidais ir istorijos žinovais.

DVARO PASLAPTIES ŠYDĄ PRASKLEIDUS

Vaikai turės galimybę vaikštinėti po Rokiškio krašto lankytinas vietas: žygiuoti į Latviją, aplankyti šakočių gamyklėlę, žirgyną, kitus aplink esančius dvarus, kapinaites bei senąją dvaro mokyklą. Visas išvykas fotografuosime ir aptarsime ekskursijų naudą didžiojo keliauninko gyvenimui.

DIDŽIOJO KELIAUNINKO UŽRAŠAI

kiekvieną dieną stovykla pripildys vaikų mintis ir širdis naujų įspūdžių bei atradimų, kurie užgims dirbant kartu su kitais vaikais komandoje. Taip bus vystomos asmeninės raiškos galimybės, o kiekviena jauna asmenybė galės atrasti savo vietą komandoje ir pasijusti išskirtinė ir svarbi jos dalis.

AŠ – KOMANDOS NARYS

KOMANDA

Eglė Meldaikė
stovyklos vadovė

Mėgėjų teatro „Alfonsas prie teatro“ įkūrėja ir režisierė, daugelio spektaklių ir miuziklų režisierė ir scenarijų autorė. Dirbusi skirtingose Lietuvos stovyklose (Vaikų poilsio stovykla „Pasaka" ir AB „Lietuvos geležinkeliai" vaikų poilsio stovykla „Ignalina“) nuo 2003 m. iki 2015 m.

Vadimas Šuško
stovyklos įkūrėjas

Stovyklautojas ir vaikas iki šiol​.​ ​P​rojektų ir ​renginių organizatorius​, 2010 - 2017 AB ​„​Lietuvos geležinkeliai”​ ​v​aikų poilsio stovykl​os​ “Ignalina” ​vadovas.​

Anastasija Dichtiar
administratorė

Ilgametė kūrybinių ir kultūrinių projektų vykdytoja, jaunųjų šiuolaikinio šokio kūrėjų konsultantė, vaikų iš globos namų kultūrinio laisvalaikio organizatorė. Nuo 2007 metų dirba skirtingose vaikų ir jaunimo stovyklose.

Ugnė Jakubauskaitė
stovyklos metodologijos kūrėja

Švietimo specialistė, neformalaus ugdymo ir demokratinių procesų veikimo mokyklose entuziastė, daugelio nacionalinių projektų iniciatorė. Dirbusi katalikiškose bei bendrojo profilio stovyklose​.​

STOVYKLOS VIETA - ILZENBERGO DVARAS

APIE DVARĄ

Jūs regite 500 metų istoriją – ji visai šalia. Tokius unikalius įspūdžius siūlo vienintelis Lietuvoje visiškai atkurtas Ilzenbergo dvaras. Kerinčio gamtos grožio apsupty baltumu tviskantys prabangūs dvaro rūmai, kruopščiai atkurti ūkiniai pastatai ir harmonijos su gamta paisantis ūkis, kuriame viskas auginama ir gaminama pačių. Atvykus į dvarą, saulės laikrodis atskleidžia pasaulio laiko paslaptį, o į parko gilumą vinguriuojantis takelis kviečia keliauti po net 15 hektarų užimantį parką, vieną gražiausių dvarvietės erdvių.

2017 metais Ilzenbergo dvarui ir ūkiui suteiktas autentiškumo sertifikatas – jį gavo naujai atkurti ir puikiai senovės laikotarpių dvasią išlaikę objektai.

Plačiau      www.ilzenbergas.lt


KONTAKTAI

Stovykla “Svajonių planeta”
Ilzenbergo k. 4, Juodupės seniūnija,
LT-42440 Rokiškio rajonas

GPS koordinatės: 56.1595953, 25.5245220
Tel.: +370 65739977, +370 67344854
El.paštas: info@svajoniuplaneta.lt

#SvajoniuPlaneta

REGISTRACIJA

Stovyklavimo trukmė: 6 d.
Kaina €329