fbpx

Vieta susitikti su smalsumu, svajonėmis ir savimi

vaikų ir jaunimo stovykla


Registruotis

APIE STOVYKLĄ

Kas yra „Svajonių planeta“? Esame tikri, kad Ilzenbergo dvaras ir visas jo ūkis turi teisę taip vadintis!

„Svajonių planetos“ gyventojai – nuo 7 iki 16 metų vaikai.
Veržlūs, protingi, kūrybingi, mėgstantys atradimus, nebijantys tikrų iššūkių ir linksmų nuotykių!

Kaip didžiausią dovaną „Svajonių planetos“ gyventojai priima galimybę gyventi naujai rekonstruotame,
daugiau nei 500 metų istoriją menančiame Ilzenbergo dvare. Vaikai gyvena autentiškuose, patogiai
įrengtuose kambariuose, visa laiką leidžia saugioje poilsiui ir veikloms pritaikytose erdvėse.

„Svajonių planetos“ gyventojams atviras ir ekologiškas Ilzenbergo ūkis. Taip suteikiama vaikams
galimybė tiek tyrinėti gamtą, didžiulį ūkį su jo gėrybėmis, tiek ir išsiaiškinti daug dalykų, tokių kaip:
iš ko ir kaip atsiranda duona, kaip noksta uogos ir daržovės, iš kur gauname kiaušinius ir t.t.

Įgyti naujų žinių ir atrasti naujas žemes, naujus draugus ir stebuklus vaikams padeda profesionalūs
ir patyrę vadovai
– žmonės, kurie teikia pirmenybę darbui su vaikais ir turi aiškius edukacinius tikslus.

„Svajonių planetos“ programa – kasdieniai vaikų atradimai – apjungia meninį ugdymą, sveikos
mitybos
ir atsakingo gyvenimo būdo ugdymą, aktyvias veiklas, bei savęs pažinimą.

Pradėkime nuo mūsų vaikų ir kurkime „Svajonių planetą“ kartu!

2021 METŲ PAMAINOS:

         RUDENS PAMAINA TOBULI RUDENS SUSITIKIMAI 10.31 – 11.05       420 Eur.
         I PAMAINA SVAJONIŲ LIETUVA 06.27 – 07.02       Pasibaigusi
         II PAMAINA TAUTŲ ŽAIDYNĖS 07.04 – 07.09       Pasibaigusi
         III PAMAINA MENŲ LABORATORIJA 07.11 – 07.16       Pasibaigusi
         IV PAMAINA MŪSŲ DIENOS – KAIP ŠVENTĖ 07.18 – 07.23       Pasibaigusi
         V PAMAINA TAUTŲ ŽAIDYNĖS 07.25 – 07.30       Pasibaigusi

 

Atsižvelgiant į vaikų gyvenamąją vietą, yra organizuojamas transportas į stovyklą ir grįžimui namo (nuo/iki Vilniaus, į vieną pusę 20 EUR).

KARTU UGDOME

Vaikštinėsime su vaikais po Rokiškio kraštą! Tai ne tik malonaus fizinio krūvio atradimas, bet ir iššūkis duodant tylos, draugystės, atradimų įžadus. Kelionės į save metu pakeliui į Latviją lankysime žirgyną, 1844 metais dvaro statytą bažnyčią, mokyklą, Ilzės kaimo kapinaites, piliakalnius. Istorijas apie šias vietas pasakoja šarmingoji ilgametė vietos gyventoja - ponia Valentina. Senolė užburia vaikus pasakojimais apie savanoriavimo kilnumą, gyvenimą ne dėl savęs, o dėl kitų žmonių prasmę.

ĮSITRAUKIANČIUS ŽYGIŲ DALYVIUS

Kiekvieną dieną vaikų mintis ir širdis siakiame pripildyti naujų įspūdžių bei atradimų, kurie užgims dirbant kartu su kitais vaikais komandoje. Taip bus vystomos asmeninės raiškos galimybės, o kiekviena jauna asmenybė galės atrasti savo vietą komandoje ir pasijusti išskirtinė ir svarbi jos dalis. Vadovaujantis demokratinio ugdymo metodais, pildomi savęs pažinimo dienoraščiai, dalyvaujama tarpusavio pažinimo komandiniuose sporto ir kūrybiniuose žaidimuose.

DRAUGIŠKOS KOMANDOS NARIUS

Vaikai prisiliečiantys prie gamtos išteklių, iš arti stebintys augalus ir gyvūnus, galintys prisidėti prie ekologiško ūkio puoselėjimo. Mums rūpi, kad jie susipažintų su sveikos mitybos pagrindais iš praktinės pusės, domėtųsi gamtos taršos žala ir saikingo vartojimo nauda. Kartu stiprinsime vaikų meilę gamtai, sveikam gyvenimo būdui, užgims noras gyventi santaikoj su aplinka.

ATOSTOGAUTOJUS BE MIESTO

Mums svarbu pasitelkti meną ugdant harmoningą asmenybę ir stiprinant dvasinę sveikatą. Sujungsime muziką, dailę, šokį, teatrą, fotografiją, videomeną, keramiką ir scenografiją, siekdami savo svajonių. Leisime vaikams išbandyti naujas meno rūšis, atrasti naujus talentus ir skleisti savo svajones.

KŪRYBIŠKAS ASMENYBES

Tikime nenutrūkstama bendryste su gamta, meile sau ir aplinkai. Pasikviesime vaikus į lauką kartu stebėti, kaip natūraliomis sąlygomis auginami vaisiai ir daržovės, naminiai paukščiai bei gyvuliai. Kartu atrasime sveiko maisto gaminimo principus bei jo naudą sveikatai. Diskutuosime ekologiško gyvenimo būdo temomis, atrasime norą ne tik imti iš gamtos, bet ir ją tausoti bei gerbti.

VERTINANČIUS EKOLOGIJĄ IR SVEIKĄ GYVENSENĄ

Sujungsime du svarbius polius – žinojimą, iš kur kilome, kur veda mūsų tautos šaknys ir ką byloja šalies istorija, bei svajonę apie sąmoningą ir mokantį priimti sprendimus, drąsų, pažįstantį save ir savo kraštą jauną žmogų. Vaikus supažindinsime su Ilzenbergo dvaro legendomis, kuriomis apipintas kiekvienas dvaro kampelis, ir suteiksime joms šiuolaikišką kūną kurdami inscenizuotus pasirodymus, dailės ir fotografijos parodas, tyrinėdami tradicijas ir istorinį paveldą ekskursijų metu.

GEBANČIUS ATRASTI SAVE

PLAČIAU APIE PAMAINAS / VEIKLAS

Aš noriu kurti ją, savo Svajonių Lietuvą! Stulbinamais faktais ir kerinčiomis istorijomis Svajonių Lietuvos pamaina plečia supratimą apie gražią mūsų šalį. Gilus kultūrinis paveldas nuostabus pagrindas jaunos lietuvių tautos ugdymui! Tautiniai papročiai, pagarba darbui ir maistui, svarbiausios vertybės atsiskleidžia kūrybiniame kasdienių veiklų sūkuryje. „Visur gerai, bet namie – geriausia“, tad patirkime tai, kas geriausia kartu!

SVAJONIŲ LIETUVA

Įsileisdami naujus vėjus iš Europos ir nepamiršdami savų rudeninių šlapdribų, mes visi kartu kraupiai ir paslaptingai paminėsime šiurpnaktį, pažinsime augalų magiškas galias, pasigaminsime savo arbatos puodelius, panirsime į liaudies meno gelmes, susitikimas su tūkstantine avių banda ir jų dovanomis, rašysime laiškus ir truputį lauksime Kalėdų. Aktyviai sportuosime kukurūzų labirinte, dūksime šiltame Rokiškio baseine ir išbandysime traktorių Monstrą!

TOBULI RUDENS SUSITIKIMAI
10.31-11.05

Kiekvienas vaikas turi kūrybinį potencialą, esame unikalūs savo gyvenimo kūrėjai. Menas padeda pažinti ir išreikšti save, išlaisvina vidinę stiprybę. Estetikos ugdymas, gebėjimas įžvelgti gamtos meno kūrinius, pamatyti grožį kitame žmoguje ir savyje, leisti jam skleistis – to sieksime kartu! Tapyba, vaizduojamasis menas, muzika, šokis ar teatras? Origami, kulinarija ar fotografija?

MENŲ LABORATORIJA

Gražiausi vaikystės prisiminimai slypi šventėse. Šios pamainos metu vaikus kviesime į nuostabią kelionę švenčių kalendoriumi. Pradėsime gražiomis Naujųjų metų tradicijomis ir keliausime per svarbiausias Lietuvos valstybės šventes, neabejotinai, kalendoriuje atsiras vieta ir gimtadienio šventei! Vaikai prisilies prie gražiausių mūsų tautos tradicijų, o svarbiausia – patirs linksmiausias metų šventes savo draugų rate!

MŪSŲ DIENOS – KAIP ŠVENTĖ!

Pažinti save ir draugą, judėti ir tobulėti – Tautų žaidynių pamainos šūkis! Susipažinimas su kitų tautų kultūra ir tradicijomis padeda ugdyti labai svarbias savybes – toleranciją ir draugystę! Svarbus pamainos akcentas – fizinis aktyvumas! Meno ir sporto renginiai apjungia įvairias tautas, skatina bendradarbiavimą ir kūrybiškumą, o taip pat įgalina nukeliauti ten, kur net nepagalvotum… Amerika, Meksika, Indija, o gal… Australija? Ką rinktumeisi tu?

TAUTŲ ŽAIDYNĖS

Kiekvienas vaikas turi kūrybinį potencialą, esame unikalūs savo gyvenimo kūrėjai. Menas padeda pažinti ir išreikšti save, išlaisvina vidinę stiprybę. Estetikos ugdymas, gebėjimas įžvelgti gamtos meno kūrinius, pamatyti grožį kitame žmoguje ir savyje, leisti jam skleistis – to sieksime kartu! Tapyba, vaizduojamasis menas, muzika, šokis ar teatras? Origami, kulinarija ar fotografija?

MENŲ LABORATORIJA

SVAJONIŲ KOMANDA

Ksenija Čunichina
Stovyklos vadovė - svajotoja

Esu iš tų vadovų, kurie patys kilo iš stovyklautojų, visą vaikystę gyvenau nuo vienos stovyklos iki kitos! Dirbu mokslinį ir praktinį psichologo darbą, bet kiekvieną vasarą nuo 2001 m. įgyvendinu svarbiausią savo svajonę - dirbti stovyklose dėl vaikų ateities. Čia kiekvienas galime bent trumpam tapti tuo, kuo svajojame!

Eglė Meldaikė
Kūrybos vadovė - svajotoja

Kūrybiškumas, ekologija ir savęs pažinimas padeda ugdyti jaunas atviras asmenybes, vystyti vaikų saviraišką ir kūrybiškumą. Svajoju užauginti tvirtas vertybes turinčias kartas. Svajones auginau 2003-2015 m. dirbdama įvairiose vaikų stovyklose („Pasaka“, „Ignalina“), kitose neformalaus ugdymo veiklose.

Ugnė Jakubauskaitė
Švietimo konsultantė - rimta svajotoja

Svajoju auginti atsakingas atviras kartas! Esu švietimo specialistė, neformalaus ugdymo ir demokratinių procesų veikimo mokyklose entuziastė, daugelio nacionalinio projektų įgyvendintoja ir iniciatorė. Rimtų svajonių siekiau ir dirbdama katalikiškose bei bendrojo profilio stovyklose.

Vadimas Šuško
Stovyklos įkūrėjas - didis svajotojas

Svajoju ir svajonės pildosi! Mes kuriam geriausias sąlygas kiekvieno vaiko saviraiškai ir savęs pažinimui, užtikrinam saugią ir draugišką aplinką vaiko vystymuisi. Svarbiausia, kad visi nebijom svajoti, svajodami atrasti, išgirsti ir augti kartu su svajokliais vaikais. Auginau svajones ilgus metus stovyklaudamas, galiausiai 2003-2017 m. vadovaudamas stovyklai „Ignalina“.

Tautvydas Vaidelauskas
Grupės vadovas - svajotojas

Manau, jog kiekvienas vaikas yra pati unikali asmenybė, padėsiu tam atsiskleisti ir įkvėpti atradimams. Bendrausime, fantazuosime, dūksime, žaisime žaidimus, aktyviai praleisime laiką lauke ir smalsumo vedami pažinsime mus supantį pasaulį. Visada svajojau turėti būrį draugų, ką ir randu kaskart stovyklaudamas!

Joris Zaliauskas
Grupės vadovas - svajotojas

Manau, kad vaikų gebėjimas pasinerti į fantazijų pasaulį yra neįkainojamas reiškinys, kuris gali atvesti prie nuostabių atradimų. Todėl gamtos prieglobstyje pasitelkdamas žaidimus, komandinį darbą, vaikų begalinę energiją, svajones bei juoką, kviesiu juos kurti, nebijoti suklysti ir būti drąsiais.

Daiva Živatkauskienė
Grupės vadovė - svajotoja

Dirbu su vaikais 27 metus ir visada džiaugiuosi, kad turiu galimybę augti ir keistis kartu su jais ir laikmečiu. Labai džiaugiuosi galėdama padėti vaikams ugdyti kūrybiškumą, savarankiškumą gebėjimą išlikti savimi, priimti kitoniškumą, priimti ir pasiūlyti pagalbą, tausojant save tausoti supančią gamtą. Tikiu, kad pasaulio įvairiapusis grožis priklauso nuo mūsų vertybių!

Rasa Polučanskė
Grupės vadovė - svajotoja

Beveik visos mano vasaros bėgo tarp Ignalinos pušų, stovyklaujant su žmogučiais. Stovyklavau jau septynias vasaras ir nežadu mesti! Pušų ošimas ir ežero vanduo išplauna visas negandas, o vaikų spindinčios akys ir apsikabinimai – suteikia jausmą, kad esame vieni kitiems reikalingi. Mėgaukimės bendryste vasarą, smalsaukime ir žinoma - klyskime. Nes kaip sakė R. Tagorė, "Jei užversi duris visoms klaidoms, tai ir tiesa liks kažkur už durų."

Živilė Gadliauskaitė
Grupės vadovė - svajotoja

Vaikai man yra neišsemiamas kūrybiškumo, meilės ir įkvėpimo šaltinis. Patirtis su vaikais mane išmokė, kad kiekvienas mažasis yra tarsi neišgvildentas perlas, kuriam reikia padėti augti ir skleistis. Apsupti gamtos ir geros kompanijos galime atrasti kiekvieno vaiko paslėptus talentus, galbūt meilę muzikai ar teatrui ir viso to ieškosime pasitelkę žaidimus ir aktyvią veiklą.

Asta Misiūnaitė
Pamainos svečias - plaukimo trenerė

Svajoju padėti vaikams prisijaukinti ir pamilti vandenį. Nugalėti vandens baimę, patobulinti plaukimo įgūdžius, o kiek linksmų žaidimų galima prisigalvoti. Pasimokysim ne tik plaukti, bet ir saugiai elgtis vandenyje. Griebk stovyklautojau plaukimo akinukus ir nerkim kartu į purslais nutaškytą nuotykį.

Katerina Voropaj
Pamainos svečias - šokėja

Muzika, judesys, kūrybiškumas ir išraiška - tai kas padeda atsiskleisti ir pažinti save iš naujo bei atrasti naujų gyvenime spalvų. Be galo mėgstu svajoti ir labai tikiu, kad svajonės pildosi. Taigi, svajokime kartu, smagiais muzikos ritmais išlaisvindami savo emocijas bei atskleisdami naujus gebėjimus!

Agnė Bataitytė
Stovyklos koordinatorė - svajotoja

Kiekvienas vaikas yra svarbus, kiekvieną priimsime su meile ir šiltu apkabinimu. Visada esu pasiruošusi atsakyti į netikėčiausius klausimus, padėti ar patarti. Tikiu, kad geri, atviri žmonės, gamta ir įdomi veikla, kuria prisiminimus kurie išlieka ilgam. Svarbiausia šypsotis, džiaugtis gyvenimu ir būti savimi!

STOVYKLOS VIETA - ILZENBERGO DVARAS

Stovykla vyksta naujai rekonstruotame, daugiau nei 500 metų istoriją menančiame Ilzenbergo dvare. Vaikai vaikštinėja tais pačiais koridoriais, kuriais kadaise vaikščiojo dvaro gyventojai, įsikuria ir gyvena autentiškuose kambariuose, ilsėsis šimtamečiame parke, klausosi legendų, kuriomis apipinti visi dvaro kampeliai. Saugiai jaučiasi specialiai stovyklos reikmėms pritaikytoje aplinkoje.

Šalia dvaro įsikūręs ekologiškas ūkis, kuriame vaikai leidžia laiką po programos veiklų, iš arti supažindinami su auginamais gyvūnais, ragauja šiltnamiuose ir lysvėse augančias daržoves. Ši patirtis padeda kelti klausimus ir ieškoti atsakymų į tai, kokia ekologiško gyvenimo būdo nauda žmogaus sveikatai, kodėl svarbu meilė sau ir aplinkai, augalams, gyvūnams.

Plačiau      www.ilzenbergas.lt


KONTAKTAI

Stovykla “Svajonių planeta. Ilzenbergas”
Ilzenbergo k. 4, Juodupės seniūnija,
Rokiškio rajonas 42440

Tel.: +370 601 36420, +370 673 44854
El. paštas: info@svajoniuplaneta.lt

REGISTRACIJA


/